Nagrody książkowe dla uczniów szkół podstawowych

Idealne książki na nagrody dla uczniów szkół podstawowych to:

„Witaj Karolciu” – Maria Kruger

To kontynuacja przygód tytułowej Karolci. Tym razem bohaterowie przeżywają nowe przygody dzięki tajemniczej niebieskiej kredce. Okazuje się, że tak jak ich niebieski koralik, kredka potrafi spełniać życzenia. Opowiadanie „Witaj Karolciu” jest pełne humoru i dobrej zabawy, świetnie nadaje się na pierwszą, inną niż szkolną, lekturę.

„Amelia i Kuba. Stuoki potwór” – Rafał Kosik

W dzisiejszych czasach media społecznościowe odgrywają dużą rolę w kształtowaniu się świadomości i poglądów już najmłodszych „surferów” internetowych. Trzeba pamiętać, że z takich zachowań powstają często różne uchybienia, wady. Młodzi użytkownicy coraz częściej korzystają z portali towarzyskich, chatów z nieznajomymi, korzystają z możliwości bycia anonimowym. A to też ma swoje konsekwencje. Bohaterowie tej książki muszą stawić czoła takim właśnie skutkom. Amelia publikując w Internecie zdjęcie swojej koleżanki bez jej wiedzy i zgody, zda sobie sprawę, że to, co zrobiła może przynieść złe następstwa. Inny bohater, Kuba, stara się stworzyć urządzenie, które nazywać się będzie Niepodsłuchiwalne Połączenie Kabli. Ma służyć do podglądania sąsiadów. Czytelnik pozna też prawdę o Stuokim potworze, o którym wiedzą tylko dzieci.

„Legendy polskie”

Każdy młody Polak powinien znać choć garstkę polskich legend. Zbiór ten zawiera najważniejsze legendy, które przekazywane są od pokoleń. Są to na przykład legendy o Bazyliszku, Smoku Wawelskim, powstaniu Warszawy. Kolorowe, bajkowe ilustracje idealnie uzupełniają wspaniałe historie. Wszystkie opowieści niosą za sobą mądre przesłania, uczą wyciągać wnioski, rozumieć, rozmawiać o przeszłości. Wielokrotnie przekazywane legendy przez ludzi nie utraciły jednak swojego oryginalnego sensu. I to w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Możemy wciąż przekazywać młodym, to czego sami się nauczyliśmy.

„Magiczne drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło” – Andrzej Maleszka

Magia naprawdę istnieje! Rozpętała się szalona burza, udało jej się nawet powalić ogromne i stare drzewo. Drzewo to nie było zwyczajne, posiadało ukryte w sobie magiczne moce. Po jakimś czasie postanowiono wykorzystać przewrócone drzewo i stworzyć z jego pozostałości meble codziennego użytku. Czy aby na pewno były one „normalne”? Tutaj rozpoczyna się historia czerwonego, drewnianego, dębowego krzesła, które pojawiło się w domu głównych bohaterów, Tosi, Filipa i Kukiego. Poprzewracało ich życie do góry nogami. Jednego dnia dzieci życzą sobie, aby rodzice zainteresowali się czymś innym niż rodziną. Nie zdając sobie z niczego sprawy, tak się stało. Mamy, tatusiowe zaczęli bardzo zwracać uwagę na wszelkie dobra materialne. Zostawiają dzieci pod opieką ciotki, a sami wyjeżdżają. Kiedy wszystko wróci do normy? Będzie tak jak kiedyś? Spokojnie, cicho? Na jaki krok mają zdecydować się bohaterowie, by wszystko naprawić?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *